Jméno:
Heslo:

Školní klub - zájmové útvary

Zájmové útvary ve školním roce 2018/2019

Zájmové útvary ve školním roce 2018/2019Zájmové útvary ve školním roce 2018/2019
Nabídka zájmových útvarů pro nový školní rok je dětem a jejich zákonným zástupcům představena během měsíce září. Samotná činnost většiny kroužků bude potom zahájena v měsíci říjnu.

CADET GRAND PRIX

CADET GRAND PRIX

ZŠ Zásmuky podporuje práci žáků v dílnách a týmovou spolupráci

ZŠ Zásmuky se letos účastní projektu Cadet Grand Prix Kolín. Jde o velký projekt, jehož hlavním smyslem je podpořit u žáků manuální zručnost a zájem o řemesla. Zapojeno je několik základních škol z okresů Kolín, Kutná Hora a Čáslav, které budou mezi sebou soutěžit. Nejprve je nutné založit kroužek Cadetcar teams – sestavení zavodní motokáry. Úkolem vedoucího kroužku je složit závodní tým ze šikovných žáků 6., 7. a 8.tříd  v celkovém počtu 8 až 16 žáků, kteří se chtějí něco naučit, pracovat v partě a  zároveň zažít spoustu zábavy. Projekt se dělí na čtyři části: montér – demontér, stavitel,  jezdec-závodník, elektromontér. Slavnostní zahájení projektu proběhlo 19. 9. 2017 v Technickém centru ZŠ Ovčárecká v Kolíně, kde si žáci převzali potřebné díly na sestavení Cadetcaru (sponzorováno TPCA).
            Cílem kroužku je postavit Cadetcar (zatím bezmotorový vozík/motokára) pomocí technických výkresů a nářadí ve školní dílně a na začátku jara se zúčastnit místních závodů a v červnu finálního regionálního závodu. Během stavby se žáci naučí porozumět technickým výkresům, získají základní znalosti z oborů aplikované fyziky a matematiky (strojírenství
a elektrotechniky), podpoří manuální zručnost. Využijí znalosti ze školních lavic a převedou je do praxe.
            Další částí je sestavování závodního Cadetcaru ve finální podobě včetně nátěru a označení sponzora. Po dokončení se žáci budou učit ovládat Cadetcar na školním hřišti, kde se budou provádět jízdy zručnosti mezi kuželi, včetně couvání do garáže. Po úspěšných testech se naše škola vydá na zmíněná místní kola a regionální závod. Pokud vše půjde dle plánů a budou ještě dotace, pustí se v následném roce do čtvrté části - elektromontér, kdy žáci zjistí,  jak zapojit osvětlení Cadetcaru a případně se z bezmotorového vozítka stane motorové vozítko poháněné elektromotorem.
     Věříme, že kroužek Cadetcar teams – sestavení závodní motokáry bude i nadále přitahovat žáky a přinášet jim radost z poznání, vytváření, možnosti uplatnit kreativitu i smysl pro týmovou spolupráci.
                                                                    Mgr. Jiří Kašpar, vedoucí kroužku na ZŠ Zásmuky

Odkaz na fotkyhttps://www.zonerama.com/ZakladniskolaZasmuky/Album/4163005

BUĎ FIT

„Buď fit“

Cvičíme s básničkami i příběhem, vytváříme pozice zvířat, které nám pomáhají ke správnému držení těla, procvičení jemné motoriky i postavení  nohou. Hlavně zábavnou formou.

SPORTOVNÍ HRÁTKY

Zábavnou formou se učíme pravidla různých her, pohyb je pro nás radostí. Soutěžíme v družstvech, ale vítězíme i sami nad sebou. Učíme se být mrštní, šikovní a trpěliví. Zdolávání překážek při sportu nám pomáhá překonávat překážky i při učení.

ANGLIČTINA HROU

Výuka anglického jazyka pro první a druhé ročníky probíhá formou poslechů, zpívání, pohybových aktivit, dramatizace a výtvarné činnosti. Používáme učebnice Welcome (Starter A pro 1. třídu a Starter B pro 2. třídu). Učebnice jsou koncipované tak, aby odpovídaly znalostem a dovednostem dětí v daném věkovém období. Děti v hodině pracují s učebnicí (Pupil´s book) a na domácí procvičování slouží pracovní sešit (Activity book). Scházíme se 1x týdně, a to každou středu od 14 hodin (1. ročník) a od 15 hodin (2. ročník).

CVIČENÍ Z MATEMATIKY

V kroužku „Cvičení z matematiky“ se snažíme společně dobře připravit k přijímacím zkouškám na střední školy z matematiky. Procvičujeme probranou látku, částečně ji rozšiřujeme o nové a těžší úlohy a probíráme se přijímacími testy z minulých let.

SEMINÁŘ Z ČESKÉHO JAZYKA

Každý rok nabízíme žákům 9. tříd zájmový útvar Seminář z českého jazyka, kde se především připravují na přijímací zkoušky na střední školy. Seznámí se s typovými úlohami rozdělenými do jednotlivých oblastí, které jsou testované v jednotném přijímacím řízení  SŠ. Vyzkoušejí si ukázkové testy a testy z minulých přijímacích řízení, naučí se pracovat s typy úloh, které budou řešit u přijímacích zkoušek. Zopakují si a prohloubí znalosti učiva ZŠ.

Keramický kroužek

Od 1. 10. zahájil svoji činnost keramický kroužek. Scházet se budeme v obou skupinách vždy v úterý a ve středu v čase 12.45 - 14.15 hod., každých 14 dnů. Začátečníci se naučí základní techniky zpracovávání hlíny a vytvoří si jednoduché výrobky. Pokročilí se budou zdokonalovat v technice stavění a modelování, při glazování se zaměříme na přesnost a dodržování správného postupu. Vypálené výrobky si žáci odnesou domů.

Na materiál prosím o 200 Kč do konce listopadu.

V případě, že vaše děti nemohou navštívit plánovanou lekci, prosím o písemnou omluvenku předem.
 
Vedoucí kroužku
Mgr. Zuzana Pellerová
Klasifikace
Kontakty
Dokumenty ke stažení
Jídelna
Domů ZŠ Zásmuky

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy