Studijní pobyt ve španělské Benalmádeně

Naše škola se zapojila do projektu inovativního vzdělávání v rámci OP JAK. Co to konkrétně znamenalo a přineslo? Dvacet pět žáků osmých a devátých tříd mohlo odcestovat na týdenní stáž do Španělska organizovanou společností Edutours.

Hostitelskou školou se na týden v listopadu pro nás stala European Trainee Academy v Benalmádeně, městu nedaleko Málagy. Pro všechny zúčastněné bylo nové úplně všechno. První zkušenosti mnozí sbírali už na letišti, při transferu, na hotelu. A to to podstatné měli před sebou – denní studium angličtiny v hostitelské škole a hlavně praktická komunikace v angličtině. Na češtinu po dobu pobytu mohl každý zapomenout, tou jsme vládli jen mezi sebou. Cokoliv bylo potřeba si vyřídit, vyřešit, koupit si, zeptat se, ve škole odprezentovat - všichni museli zvládat anglicky.

Ve škole byli žáci rozděleni do dvou skupin, které vedl vždy jeden místní anglicky hovořící vyučující. Po třetí hodině odpoledne, kdy nám škola končila, vyrážely děti s paní učitelkou Zářeckou a Šafránkovou Kateřinou díky místní MHD na průzkum Benalmádeny a jejího okolí. Měli jsme možnost zažít i atmosféru večerního přístavu a zkusit si slanou, na začátku listopadu nepříliš teplou, mořskou vodu. Vyrazili jsme i pod nejvyšší místní horu Calamorro, odkud jsme se kochali nádhernými výhledy na město a na moře, dokonce jsme odsud viděli pobřeží Afriky. Navštívili jsme také Málagu a biopark Fuengirola s množstvím zajímavých zvířat a exotických stromů.

Studijní pobyt nás všechny neskutečně obohatil a posílil, získali jsme sebevědomí pramenící z pocitu – ZVLÁDLI jsme to a navíc si všichni ten týden náramně užili.

odkaz na videa

Třídní schůzky pro rodiče budoucích prvňáčků se konají ve středu 19.6. od 15.30 ve třídě 2.A (vedle ředitelny)

Ředitelské volno 27.6 a 28.6.2024