Jméno:
Heslo:

V.A

Třídní učitelka: Mgr. Zuzana Pellerová

Rozvrh

Vstup do budovy12345Polední přestávka67
7:1507:35 08:2008:30 09:1509:25 10:1010:25 11:1011:20 12:0512:05-12:45 12:45-13:0013:00 13:4513:55 14:40
PondělíM
Čj

Vl
Aj
 
 Pč
ÚterýČj
Hv Inf/AjM Inf/Aj   
Středa M Tv ČjVv
 VV 
Čtvrtek ČjM AjČtení
   
Pátek SlohVlTvMČtení
 Prosím rodiče o pravidelnou kontrolu žák. knížek a podpis každý pátek.
                                             Děkuji Z. Pellerová
Domácí příprava

Dobrý den
     Srdečně zdravím všechny rodiče a mé žáky!
     Chtěla bych vám všem poděkovat za spolupráci v této těžké době a popřát všem pevné zdraví.
     Posílám další procvičování pro děti, pokud máte možnost můžete mi posílat ofocená některá vypracovaná cvičení na email: pellerovazuzana@seznam.cz nebo na mobil přes aplikaci Whats App. Úlohy se budou postupně zadávat na tento web.

                           S pozdravem Mgr. Zuzana Pellerová
                                   

TÝDEN: 30.3. - 3.4.2020


Dobrý den, moji milí páťáci
     Chtěla bych vám poděkovat, že doma pracujete a snažíte se opakovat a hlavně těm, kteří mi pravidelně posílají vypracované úkoly. Děkuji moc za spolupráci i všem našim rodičům. Moc ráda bych se s vámi zase setkala ve třídě. Vím, že někteří z vás mě občas zlobí, ale i tak se mi po vás už stýská. Připravila jsem pro vás další opakování, tak prosím vydržtě a pracujte. Přeji vám všem i našim rodinám pevné zdraví.

                              Zuzana Pellerová


ČESKÝ JAZYK:

tento týden procvičování podmětu rodu středního - cvičení str. 50/10 (zelené), 11
                                                        51/13,14 (oranžové), 16 (převeďte věty do množ. čísla)
Zopakování předpon s, z -  cvičení str.51/17


SLOHOVÉ CVIČENÍ:

Nejhezčí zážitek v kruhu mé rodiny ( všichni trávíte spoustu času se svými rodinami. Učíte se, hrajete hry, můžete jít na procházku do přírody, na zahradu. Popiš nějaký svůj zážitek, určitě jich máte hodně)


MATEMATIKA:

Stále
opakovat ve stejném oboru. Dnes přidávám i cvičení geometrické, ale myslím, že všichni ho hravě zvládnou
cvičení - str. 31/21
str. 32/27, 28, 32
str. 34/1, 3
str. 35/7


PŘÍRODOVĚDA:

Opakování v pracovním sešitu  str. 24, 25, 26, 27 - TŘÍDĚNÍ ŽIVOČICHŮ UŽ NE!!!
(správné odpovědi naleznete v učebnici, pokud někdo již učivo zapomněl)


VLASTIVĚDA:

Zeměpisný kvíz:
1. Jak se jmenuje nejvyšší vrchol Krušných hor?
2. Která průmyslová odvětví najdeš v západních Čechách?
3. Vyjmenuj nejvýznamější lázně západních Čech?
4. Které město je známé pěstováním karafiátů?
5. Kdo byl Jan Sladký Kozina?
6. Kde se těží kaolin a co se z něj vyrábí?
7. Které řeky se stékají a tvoří tak řeku Berounku?
8. Čím se liší Švihov od ostatních hradů?

Další tajenku prosím si udělejte buď na papír nebo do sešitu ( viz příloha Vlastivěda)!!!!!!!!!PŘÍRODOVĚDA - kvízy, hádanky

Anglický jazyk - práce

Učivo od 6.4.
Hello, 5.A!

Moje milá 5.B. Děkuji Vám za plnění Vašich úkolů. Jste hvězdičky! už mi Vaše tváře chybí...Držte se. Zdraví i paní učitelka Krupičková. Vaše úkoly jsou zadávány pro celou třídu a prosím jejich odevzdávání na tyto kontakty: Whatsapp (tel. 728 351 941), email: paja.hudkova@seznam.cz), messenger: (Pája Hudková).

Tento týden nás čeká téma Sport for all (Sport pro všechny). V učebnici na str. 70 najdeš nová slovíčka, která si podtrhni nebo napiš do slovníčku a zkus si odpovědět na otázku: What sports do you do in your free time? V PS vyplň cv. 1, 2, str. 55. Správné řešení PS z minulého týdne najdeš v souborech. Zkontroluj. Kde jsem měla možnost opravy, dělali jste často chyby ve zdvojení souhlásek u sloves s koncovkou – ing. Např.: win-winning, hit-hitting…budeme cvičit.

Váš úkol na tento týden k odevzdání: Vezmi si papír, vyber si 5 slovíček z oblasti Sports. Slovíčko napiš anglicky, česky, nakresli (vytiskni, vystřihni) k němu obrázek a napiš jednoduchou větu anglicky i česky s použitím vybraného slovíčka. Zde se můžeš podívat na slovní zásobu v oblasti Sports. Prosím odevzdejte do pátku 10.4.

Jak jsem slíbila, budeme se věnovat procvičování přítomného času průběhového = present continuous. Zaměříme se na online procvičení. Zkuste si zde napsat správný tvar sloves s koncovkou –ing v přítomném čase průběhovém. A potom zkuste správně gramaticky složit věty – present continuous.

Dobrovolné: Blíží se Velikonoce = Easter, na této stránce se naučíte základní slovíčka spojená s Velikonocemi, klikni, poslouchej a přiřaď.

Happy Easter!!Učivo od 30.3.
Hi, 5.A,

milí studenti, práci minulého týdne mi ne všichni odevzdali. Prosím o kontaktování. Vedu si pečlivé záznamy o Vaší práci a věřte, že aktivní studenti mají velkou výhodu a bude se na ni přihlížet v závěrečné klasifikaci.

Opakování:

Odpověz na otázky krátkou odpovědí. Vypracuj do ŠS. NEZAPOMEŇ!!! ODPOVÍDÁM TÍM, ČÍM SE PTÁM. Do you...? Yes, I do./No, I don ́t. Have you got...?  Yes, I have./ No, I haven ́t. Can you...? Yes, I can./No, I can ́t. Are you...? Yes, I am. No, I ́m not.

1.Do you like skiing? 2. Have you got a sledge? 3. Can you ski? 4. Are you good at skiing? 5. Do you like sledging? 6. Have you got a snowboard?  7. Can you ride a snowboard? 8. Do you go to the mountains with your family?

Tento týden nás čeká nová látka – přítomný čas průběhový (Present continuous). Udělej si nadpis do ŠS a opiš si informace z prezentace. Přečti si a zde si pusť video a poslouchej, slyšíš přítomný čas průběhový? A potom si zkus cvičení. V učebnici se nová látka nachází na str. 72. Zkus si v PS na str. 56 cv. 1,2 a nezapomeň si ho příští týden zkontrolovat. Se studenty, s kterými jsem v kontaktu, zkusím zjistit, jak jste pochopili.

Každý následujcíí týden vložím do souborů správné řešení PS, prosím Vás o kontrolu.

Good luck!

Doporučení: zde najdete spousty interaktivních cvičení na sloveso TO BE, které je potřeba bezvadně ovládat. Pokud Vám zbyde čas, procvičuj.

Pozn.: Budu do souborů vkládat správné řešení cvičeních zadaných v pracovním sešitě=PS, prosím šikulové o kontrolu.


Aj - řešení PS

Can Can

Str. 109 Str. 109

str. 54str. 54

VLASTIVĚDA - kvízy, hádanky

Klasifikace
Kontakty
Dokumenty ke stažení
Jídelna
Domů ZŠ Zásmuky

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy