Studijní pobyt ve španělské Benalmádeně

Naše škola se zapojila do projektu inovativního vzdělávání v rámci OP JAK. Co to konkrétně znamenalo a přineslo? Dvacet pět žáků osmých a devátých tříd mohlo odcestovat na týdenní stáž do Španělska organizovanou společností Edutours.

Hostitelskou školou se na týden v listopadu pro nás stala European Trainee Academy v Benalmádeně, městu nedaleko Málagy. Pro všechny zúčastněné bylo nové úplně všechno. První zkušenosti mnozí sbírali už na letišti, při transferu, na hotelu. A to to podstatné měli před sebou – denní studium angličtiny v hostitelské škole a hlavně praktická komunikace v angličtině. Na češtinu po dobu pobytu mohl každý zapomenout, tou jsme vládli jen mezi sebou. Cokoliv bylo potřeba si vyřídit, vyřešit, koupit si, zeptat se, ve škole odprezentovat - všichni museli zvládat anglicky.

Ve škole byli žáci rozděleni do dvou skupin, které vedl vždy jeden místní anglicky hovořící vyučující. Po třetí hodině odpoledne, kdy nám škola končila, vyrážely děti s paní učitelkou Zářeckou a Šafránkovou Kateřinou díky místní MHD na průzkum Benalmádeny a jejího okolí. Měli jsme možnost zažít i atmosféru večerního přístavu a zkusit si slanou, na začátku listopadu nepříliš teplou, mořskou vodu. Vyrazili jsme i pod nejvyšší místní horu Calamorro, odkud jsme se kochali nádhernými výhledy na město a na moře, dokonce jsme odsud viděli pobřeží Afriky. Navštívili jsme také Málagu a biopark Fuengirola s množstvím zajímavých zvířat a exotických stromů.

Studijní pobyt nás všechny neskutečně obohatil a posílil, získali jsme sebevědomí pramenící z pocitu – ZVLÁDLI jsme to a navíc si všichni ten týden náramně užili.

odkaz na videa

Vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.

na jednu vyučovací hodinu od 7:35 do 8:20

V úterý 3.9.24 odpadá odpolední vyučování.