PŘECHOD NA INKASNÍ PLATBU

Informace zdeInformace zde

OZNÁMENÍ

Upozornění

Při telefonickém volání na číslo ZŠ 321 796 505 volte vámi vybranou linku pro spojení
21- školní jídelna
22-sborovna
25-školní družina

Milí strávníci,

V současné době mezi jednu z hlavních prioritních oblastí veřejného zdraví patří ovlivňování  výživových zvyklostí dětské a dorostenecké populace v souladu se zásadami zdravé výživy. Tyto zásady vycházejí z doporučení Světové zdravotnické organizace, která ukládá provozovatelům stravovacích služeb povinnost, aby pokrmy splňovaly výživové požadavky podle skupin spotřebitelů, pro které jsou určeny.

Ve školní kuchyni vaříme proto podle zásad zdravé výživy, vyhýbáme se vaření z polotovarů, jsou zařazovány různé druhy obilných zavářek (jáhly, kroupy, krupky, bulgur, kuskus, různé druhy obilných vloček) a dbáme na pestrost stravy.
Čerstvé kvalitní potraviny jsou prioritou, postupně se snižují cukry a tuky, klademe důraz na ovoce, zeleninu, mléčné produkty a dle výživových doporučení na zařazování ryb a luštěnin

Jídelní lístek je sestaven tak, aby byly splněny výživové hodnoty jídla podávaného ve školní jídelně (spotřební koš).

Miroslava Svobodová,

vedoucí ŠJ

Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011 musí školní jídelna upozorňovat strávníky na přítomnost alergenů v podávaných jídlech.

Nařízení č. 1169/2011 uvádí tento seznam alergenů (v jídelníčku uvedeno čísly v závorkách) :

1.   obiloviny obsahující lepek
2.   korýši a výrobky z nich
3.   vejce a výrobky z nich
4.   ryby a výrobky z nich
5.   jádra podzemnice olejné (arašídy) a výrobky z nich
6.   sójové boby (sója) a výrobky z nich
7.   mléko a výrobky z něj
8.   suché skořápkové plody, tj. mandle, lískové ořechy, ořechy
9.   celer a výrobky z něj
10. hořčice a výrobky z ní
11. sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
12. oxid siřičitý a siřičitany (ve vyšších koncentracích)
13. vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
14. měkkýši a výrobky z nich

Kontakty a základní informace

Vedoucí školní jídelny:Miroslava Svobodová
telefon:321 796 505 (je ústředna - přepojuje linky)
  sjzasmuky@email.cz
Vedoucí kuchařka:Ivana Novotná
Kuchařky:Miroslava Jirovská
 Iveta Drahotová
 Iveta Hejná
 Radka Nováková

Školní jídelna se nachází v přízemí budovy školy se  zvláštním vchodem pro veřejnost a zásobování.
Zabezpečuje stravování pro:ZŠ Zásmuky: žáky a zaměstnance
 MŠ Zásmuky,  MŠ Svojšice, MŠ Vavřinec
 veřejnost

Školní kuchyň  byla přestavena v roce 1995 a vybavena moderními spotřebiči a odpovídající vzduchotechnikou.Provozní podmínky odpovídají evropským normám a jsou průběžně kontrolovány pracovníky z hygieny.Žáci i zaměstnanci školy se stravují v samostatných jídelnách.Dozor nad žáky zajišťují pedagogičtí pracovníci dle rozvrhu .

Základní školamladší žáci (1. - 4. třída)34,-Kč
 starší žáci (5. - 8. třída)36,-Kč
 dorost (9. třída)38,- Kč

Mateřská školamladší žáci -svačina a oběd39,-Kč
 mladší žáci -svačina, oběd, svačina50,-Kč
 starší žáci - svačina a oběd42,-Kč
 starší žáci - svačina, oběd, svačina53,-Kč
Závodní stravování 43,-Kč
Oběd pro veřejnost 80,-Kč

Podmínky školního stravování

Přihláška ke stravování je závazná po celý školní rok, a proto je nutné veškeré změny hlásit u vedoucí školní jídelny nebo v kuchyni u kuchařek. To znamená, že i při nezaplacení obědů je strávník stále na obědy přihlášen, proto je nutné veškeré změny včas nahlásit. Obědy se platí předem, a to vždy do 25. na následující měsíc. Školní jídelna umožňuje provádět úhrady za stravování inkasní platbou. Pokud chce zákonný zástupce žáka tuto možnost využít, musí sepsat u svého bankovního ústavu souhlas k inkasu. Je možné využít služeb jakékoliv banky, na účtu je však potřeba zanechat dostatečné množství finančních prostředků, aby se mohlo vždy 25. v měsíci provést inkaso. V případě, že si vyberete inkasní platbu, obdržíte následně od vedoucí školní jídelny přidělený variabilní symbol.

Obědy se odhlašují a přihlašují 24 hodin předem u vedoucí školní jídelny nebo telefonicky na čísle 321 796 505. Obědy se konzumují ve školní jídelně.

Podle zákona č.76/78 sb. má strávník (žák) nárok na oběd do jídlonosiče pouze v 1.den nemoci od 11.00-13.00 hodin, ostatní obědy po dobu nemoci se musí odhlásit. Nechodí-li žák do školy, nemá na oběd nárok.

Obědy pro veřejnost se vydávají do přinesených jídlonosičů. Doba výdeje je od 10.00 – 10.30hodin.

Na základě vyhlášky č.137/2001 §37odst.4 se stanoví,že pokrm je určen k přímé spotřebě a musí se spotřebovat nejpozději do 13.00hodin v den uvaření.